Bezolejové dělení s Artezen Calybra

OnePage

Vážení obchodní přátelé,

Prvotně bychom Vám chtěli popřát hodně štěstí do nového roku 2019, ať je plný úspěchů jak obchodních tak i osobních.

Rok se s rokem sešel a my se opět vracíme s pravidelně nepravidelným pekařským oběžníkem, kterým bychom Vám chtěli přiblížit novinky v našem sortimentu, ale také zajímavosti ze světa pekařů.

Děkujeme za Vaši přízeň.

Team Omega CZ

Video

ARTEZEN CALYBRA

Dělička Artezen CALYBRA již sice není novinkou na našem trhu, ale stojí za připomenutí. Je to praktická robustní dělička, vhodná pro všechny druhy pekáren. Je vybavena jemným, bezolejovým dělícím mechanismem. Vysoká přesnost dělení se všemi druhy těsta.

Dělička nespotřebovává, žádný olej na dělení těsta, díky tomu se Vám výrazně sníží náklady na provoz stroje během jeho životnosti. V Čechách již funguje několik těchto strojů a u většiny se pohybuje úspora za olej okolo 100.000,- Kč ročně. Díky automatickému vypnutí stroje, pokud je stroj bez těsta, získáváte další úsporu energií.

Podtlakový dělící systém zajišťuje vylepšení stávajících produktů a otevírá možnosti pro nové výrobky, dle požadavků zákazníků.

Stoj je vhodný pro dělení všech druhů těst - pizza, pšeničné, žitné, pšenično-žitné, žitno-pšeničné i bezlepkové. Bezolejové dělení je hygienické a zvyšuje kvalitu výrobku. Zároveň s tím umožňuje dosáhnout kapacity až 3.000 ks/h.

Nerezová dělící komora zajišťuje shodu se všemi požadavky na hygienický a ekonomický provoz.

Pracovní princip

1) těsto je v násypce

2) podtlakový píst nasaje těsto

3) píst jemně natlačí těsto do dělící komory s daným objemem

4) přesně rozdělené těsto je odebráno vynášecím pásem

Snadné čištění

Velice snadné čištění stroje, které zvládnete během pár minut. Díky absenci oleje se vyhnete pracnému čistění.

Široká variabilita

Dělička se vyrábí v podélném a příčném provedení, proto není problém vybrat stroj, který Vám sedne do pekárny jako ulitý.

 
 

Technická data

Model

Calybra 0.2

Calybra 1.0

Calybra 1.5

Calybra 2.5

 Rozsah

25 - 230 g

50 - 1.000 g

100 - 1500 g / 50 - 680 g

200 - 2.800 g / 100 - 1.400 g

Kapacita*

3.000 ks/h

1.500 ks/h

1.500 ks/h / 3.000 ks/h

1.500 ks/h / 3.000 ks/h

* kapacita 1.500 ks při jednořadém provozu, kapacita 3.000 ks při dvouřadém provozu.

Artezen Calybra HD

Když pracujete 24/7 doporučujeme provedení Heavy Duty, které je vhodné pro celodenní provoz. Stroj je vybaven výkonnější hydraulikou a ještě snazším postupem čištění stroje.

König Group převzala společnost Fortuna

Počátkem ledna 2019 převzala rakouská König Group pod svá křídla německou společnost Fortuna. Společnost Fortuna sídlící v Bad Staffelsteinu vyhlásila bankrot v říjnu 2018.

Fortuna je jeden z nejstarších výrobců pekařských strojů na světě. Byla založena v roce 1887 a je všeobecně známá pro své know how a technickou kvalitu. Společnost vyvíjí a vyrábí hlavně linky na běžné pečivo a zaměstnává 90 pracovníků. Během října 2018 začali hledat strategického partnera a investora, aby zajistili další provoz společnosti.

V lednu 2019 nově založená společnost Fortuna Machinen GmbH, se stala součástí König Group. CEO společnosti König pan Wolfgang Staufer potvrdil tento strategický krok: "Know how Fortuny je obrovské a chceme zachovat a rozšířit tyto jedinečné a bohaté zkušenosti pro pekařský trh. Akvizice nám také umožňuje rozšířit produktové portfolio o řemeslné pekárny."

Nově založená společnost Fortuna získáva aktiva, ochranné známky, patenty a přebírá stávající zaměstnance společnosti. "Chceme zajistit budoucnost této tradiční společnosti a jejích zaměstnanců."  Zdůrazňuje Wolfgang Staufer.

Společnosti König a Fortuna budou na trhu fungovat nezávisle. Hlavním cílem je dokončit stávající a rozšířit nové objednávky zákazníků a zajistit vysokou úroveň služeb zákazníkům.

Omega CZ spol. s r.o.

Náchodská 2552

Praha 9 - Horní Počernice

193 00

omega@omega-bakery.com

Nechcete již nadále odebírat tyto e-maily?
To nás mrzí. Odhlásit se můžete zde